134 SEPTEMBER 2. Jhr. Dr. M. F. van Lennep, emeritus-predikant der Ned. Hervormde gemeente, is 80 jaar geworden. 3. In de Kathedrale Kerk aan de Leidsche Vaart wordt een zeer druk bezocht boete-lof gehouden in verband met de tijdsomstandigheden. 5. Door den gemeenteraad worden tot wethouders her kozen de heeren W. J. B. van Liemt en M. A. Reinalda. Gekozen worden de heeren D. J. A. Wf.sterveld en Mr. Dr. F. A. Bijvoet, respectievelijk in de plaats van de heeren A. G. Boes en E. van der Wall. Door deze verkiezing is de samenstelling van het College van B. en W. veranderd in twee R.K.- en twee Sociaal-democratische Wethouders. Op het graf van wijlen Bas Timmerman is een gedenk- teeken opgericht. (Zie 28 Mei). Door de inrichting der scholen tot hulp-kazernes ontstaan groote moeilijkheden in het onderwijs, ■f De heer J. van Gameren, voorzitter van Meisen' s Ziekenfonds. 7. Ds. W. F. Laman, beroepen predikant bij de Christelijk Gereformeerde Kerk in Haarlem-Centrum in de vacature wijlen Ds. W. Bijleveld, doet zijn intrede. 8. De heer Karel de Jong is 25-jaar piano-leeraar aan de /Muziekschool der /Maatschappij tot bevordering der Toon kunst. In de Gouwwetering verdrinkt een drie-jarige jongen, die spelenderwijze daarin is gevallen. 10. Ter gelegenheid van het zestig-jarig bestaan van de Voetbalclub H.F.C. wordt een jubileum-tournooi ge houden. Na afloop worden de prijzen uitgereikt door den Burgemeester. 13. f De heer D. N. J. Coenrad Rahder alhier, wijn handelaar te Amsterdam. f De heer A. Bakker, lid der firma F. C. Misset, houthandel. Een felle brand verwoest een meubel-pakhuis aan het Klein Heiligland hoek Ravelingsteeg. Kapelaan G. DE Beer wordt geïnstalleerd als praeses der St. Jozef gezellen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 166