SEPTEMBER 15. f De heer F. B. Lovink te Vaarssen, oud-commissaris van politie te Zandvoort. 16. f De heer J. Kloos, oud-brandspuitmaker der De jubileum-uitgave van de Camera Obscura verschijnt. 17. f De heer M. Groeneveld, hoofd der drukkerij „Erasmus". Ds. H. J. Drost te Aalten, beroepen predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Schoten, doet zijn intrede. 18 De heer G. D. Gratama, directeur van het trans Halsmuseum is benoemd tot Ridder van het Legioen Zware brand in de Lincol-poetsmiddelenfabriek aan het Spaarne. Het perceel wordt bijna geheel verwoest. 20. Het Stationsplein is ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan der Nederlandsche Spoorwegen door het personeel versierd. (Zie 22 September). 21. In verband met de reorganisatie van de omgeving bij het viaduct van de Schoterbrug, is deze brug weg- gebroken. 22. Op het perron van het Station wordt een door den Nederlandschen Bond van Gepensionneerden bij de Neder landscbe Spoorwegen aangeboden tegeltableau ter gelegen heid van het eeuwfeest der Nederlandsche Spoorwegen onthuld en aanvaard door den directeur der JN.S. Prof. Dr. Ir. J. Goudiaan. De heer K. J. L. Alberdingk Thijm (Lodewijk van Deyssel) is 75 jaar geworden. 23. f De heer W. A. Kwantes alhier, oud-hoold van een openbare school te Haarlemmerliede en een bekende persoonlijkheid in de zangerswereld. 24. Ds. G. T. Duyvendak, predikant bij de Luthersche gemeente alhier en beroepen bij dezelfde gemeente te Utrecht, doet daar zijn intrede, na op 10 September >1. zijn afscheid te hebben genomen van de Haarlemsche gemeente. ,r TZ 25. f De heer G. C. Koen, oud-directeur van de N.t' Handelmaatschappij A. Resink en oud-lid van den gemeenteraad.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 167