1. Tot ontvanger van de invoerrechten en accijnzen te Haarlem is benoemd de heer H. Y. Visser te IJmuiden. Ds. R. H. Oldeman, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Santpoort en beroepen als Voorganger bij de Vireeniging van V'•ijzinnig Hervormden te Haarlem, houdt zijn afscheidsrede. Op 8 October d.a.v. wordt hij te Haarlem bevestigd en houdt daarna zijn intree-rede f De luitenant ter Zee Donker te Bloemendaal, die verongelukt door het op een mijn loopen van H. Ms. mijnenveger Jan van Gelder. 136 SEPTEMBER 27. De heer W. Meijer, chef der Algemeene Secretarie van de Provinciale griffie verlaat den Provincialen dienst met pensioen en wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Naééau. Voor het eerst loeien bij wijze van proef alle 27 sirenes in onze stad, welke bij luchtaanvallen als waarschuwing zullen dienen. 29. f De heer B. VAN Sabben, secretaris van de Haar- lenuche Jachtvereeniging ,,De Watervrienden". 30. De Af deeling Haarlem van den R.K. Volksbond bestaat 50 jaar. De Burgemeester, alsmede de heeren W. J. B. van Liemt en Jhr. Dr. J. C. Mollerus houden namens HaarlemóBloei" een radio-rede over Haarlem tot Indië. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Voetbal club Haarlem" wordt een herdenkingsvergadering gehouden. OCTOBER In verband met de benzine-schaarschte is het verboden op Zondagen met auto's en andere motorrijtuigen te rijden. 2. Onze oud-stadgenoote Mejuffrouw Dr. G. C. VAN Arkel aanvaardt het hoogleeraarschap aan de Amster- damsche Universiteit. Op den Zijlweg wordt een 70-jarig man uit Heemstede aangereden en overlijdt als gevolg daarvan. 3. Uit het Huis van Bewaring ontvluchten in den nacht vijf Duitsche gedetineerden, die als ongewenschte vreemdelingen zijn ingesloten in afwachting van hun

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 168