137 OCTOBER geleiding over de grenzen. Vier van hen worden later weer gearresteerd. 4. In de Minahassastraat wordt een Evangelisatiegebouw in gebruik genomen. 5. f De heer J. Willems, oud-notaris. 6. De heer C. N. Hin is 70 jaar geworden. Installatie van de nieuwe dirigenten der H.O.V., de heeren Toon Verhey en Marinus Adam. 7_ -j- De heer M. Mieras te Heemstede, oud-hoofd eener school te Beesd en een bekende persoonlijkheid in de onderwijswereld. 9. Défilé voor het gemeentebestuur van het le Depot Bataljon met de pas gevormde militaire kapel. 11. t De heer K. Hofstede, gemeente-secretaris te "V eisen. De Haarlemécbe Burgerwacht kiest een nieuw bestuur. Een felle brand in de opslagplaats van papier in het Krom. Het perceel brandt geheel uit. 15. De heer Ph. A. Deinum, exploitant van de gemeentelijke Concertzaal en van den Stads-schouwburg, herdenkt zijn 60sten verjaardag. 17. De heeren A. D. Huysman en Mr. A. J. Enschedé, directeuren van de Grafuche Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V., herdenken hun zilveren jubileum. Aan den Rijksstraatweg is een R.K. polikliniek geopend. 18. De gemeenteraad besluit f 253.000.' beschikbaar te stellen voor de uitbreiding der gasfabriek. Voorts wordt besloten een overeenkomst aan te gaan met Heemstede om in de gas voorziening dezer gemeente te voorzien. (Zie 19 October). Verder besluit de raad om aan de Planetenlaan een school voor M.U.L.O. te bouwen. Tot gemeente-ontvanger wordt benoemd de heer D. Andrea. Voor de beveiliging der Groote Kerk bij eventueele luchtaanvallen stelt de raad een bedrag beschikbaar van ƒ23.000.Ook wordt nog 2412 stemmen besloten om de R.K. school aan de Gedempte Oude Gracht te verplaatsen naar het Leid- sche Plein. Het schoolbestuur gaat van dit besluit in hooger beroep bij Gedeputeerde Staten, die het beroep ongegrond verklaren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 169