collega's en patiënten bijzonder bemind. Hij was een huisarts van den ouden stempel, ook hierin, dat men hem langer dan eenig ander Haarlemsch medicus 's winters zag rondrijden in een eigen coupeetje en 's zomers in een victoriaen toen hij later van zijn praktijk nog slechts enkele oude getrouwen bleef be zoeken zag men hem tot op hoogen leeftijd kranig rechtop en vlug door Haarlems straten gaan, door velen als een oude bekende begroet. Veel heeft het Haarlemsch geneeskundig leven van zijn ijver en talen ten geprofiteerd. Van de stichting af tot 1923 was hij dus 25 jaar lang het eerste medische hoofd der Maria- stichting het oudste Katholieke ziekenhuis der stad. Langen tijd was hij secretaris en later Voorzitter van den Haarlemschen geneeskundigen Raad en tevens lid van dien provincialen Raad voor N.-Holland. Maar ook de in zijn jongen tijd nieuwere sociale zijde van zijn vak had zijn volle belangstelling en ambitie. Zoo werd hij medeoprichter en bestuurslid der Haarlemsche Ver. ter Bestrijding der Tuberculose, van Weldadigheid naar Vermogen en van het Katho lieke Sanatorium Dekkerswald te Groesbeek, was algem. voorzitter van de Afd, Haarlem van het Ned. Roode Kruis, waarvoor hij na den Grooten Oorlog het Kruis van Verdienste ontving. Voorts was hij Voor- zitter van de Commissie van Toezicht op de Stads apotheek en van het Provinciaal Ziekenhuis Meer en- berg. Maar ook buiten zijn vak besteedde hij zijn vrijen tijd voor Haarlems welzijn. Zoo was hij lid van de Commissie van Toezicht op het Lager en later op het Middelbaar Onderwijs der stad en jarenlang Regent zoowel van het Hofje De Groene Tuin als van het R.-K. St. Jacobs Godshuis. In de eerste jaren van zijn praktijk droeg hij als Officier van Gezondheid

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 28