verwachtingen had gebouwd. In die moeilijke dagen is toen hier doelde ik reeds boven op de figuur van den President- en Gedelegeerd Commissaris J. W. A. Beijnes op den voorgrond getreden. Ondanks zijn 77 jaren werd hij bereid gevonden tijdelijk de leiding op zich te nemen; hij ging weer in de fabriek en bleef de Directie voeren tot 27 November 1930, toen de heer Ir. H. J. M. Bekkers, die sinds 17 jaar als inge nieur aan de zaak verbonden was, tot Directeur werd benoemd. De heer J. W. A. Beijnes trok zich terug op zijn post van Commissaris, dien hij sinds is blijven bekleeden. Ik heb misschien wat lang stil gestaan bij de ver melding van zijn lotgevallen in verband met de onder neming, die met en ten deele door hem is groot ge worden, te meer omdat nog zooveel meer te vermelden valt omtrent dezen merkwaardigen Haarlemmer, maar ik zag hier ongezocht gelegenheid om de ontwikkeling te bespreken van een onderneming, die sinds tal van jaren zulk een belangrijke plaats in het Haarlemsche leven inneemt, en voor massa's Haarlemmers een be hoorlijk bestaan heeft opgeleverd. Wat heeft intusschen de heer J. W. A. Beijnes in den loop der tijden voor Haarlem niet al gedaan, op economisch, op sociaal en op kerkelijk terrein! Hier ligt de reden, waarom tot mij het verzoek werd gericht een woord te wijden aan de nagedachtenis van dezen voortreffelijken Haarlemmer, want mij werd het gegeven met hem in menig opzicht samen te werken. Onmogelijk is het een volledige opsomming te geven van de verschillende belangen, waarvoor hij zich in den loop der jaren daadwerkelijk geïnteresseerd heeft. Dat hij meer dan 50 jaren kerkmeester is geweest in de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 34