19 St. Joaephó Parochie (Janstraat) en wel van 1885 tol zijn vertrek naar Heemstede in 1936, en zich daar geregeld door zijn heldere adviezen deed gelden, is mij herhaaldelijk door de opvolgende pastoors dier Parochie verzekerd. Ik zelf, elders wonende, had daarbij met hem geen aanraking, evenmin wanneer hij zijn functie van Commissaris der CuLtuur-Maatóchappij Kali Djompo vervulde. Wel echter werkte ik jaren lang met hem samen in het Bestuur der Haarlemóche Soda- fabriek, van welke onderneming hij van 15 Juli 1900 tot zijn overlijden Commissaris was en waar men van zijn daadwerkelijken steun in moeilijke tijden bij her haling geprofiteerd heeft. In 1903 aanvaardde ik samen met den heer Beijnes het bestuurslidmaatschap van de R. K. Schoohereeniging, in welk lichaam de toen be staande opleidingsschool van de heeren Roodnat en van der Linden in dat jaar werd omgezet. Jaren lang was deze school gevestigd in het perceel Kenaupark 33, hoek Parklaan, waar we in allen deele hebben onder vonden, hoezeer een particulier huis ongeschikt is om als schoolgebouw te fungeeren. De heer Beijnes, van de oprichting af Voorzitter van het Bestuur (tot November 1927) gaf voornamelijk den stoot tot den bouw van een nieuwe school met speelplaats en gymnastieklokaal, aan de Cruquiusstraat waar tot op den huidigen dag deze school floreert. Hij was een best voorzitter, voerde fiks den hamer en zorgde, dat de aanwezigen niet te veel op zijpaden gingen afdwalen. Zoo heb ik dezen man ook andere besturen zien presideeren, altijd zakelijk, zooals men van zoo'n zakenman verwachten kon. In 1910 kwam hij bij mij met een nieuw plan. Er was behoefte, zeide hij, aan een nieuwe bankinstelling in Haarlem. De industrie had ervaren, dat particulieren

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 35