ook in Katholieke kringen de meening postgevat, dat het noodig was den Katholieken van Haarlem en om streken een dagblad te geven, dat hun alles zou bieden, wat men redelijkerwijs van een Katholiek orgaan zou mogen verwachten. Toen dan ook bekend werd, dat Küppers zijn dagblad voor een zeker bedrag zou willen overdoen, werden er oogenblikkelijk stappen gezet, om den eigendom van het blad te verkrijgen. Het is alweer op de eerste plaats de heer J. W. A. Beijnes geweest, die gevoelde, dat hier een goede slag was te slaan. Met al zijn energie wierp hij zich op deze zaak, waarvan hij het belang meer dan iemand anders inzag. Hij heeft de onderneming in al hare stadiën gediend en voor een goed deel geleid en is tot zijn dood toe haar verdienstelijke Commissaris gebleven. Wanneer de zaken goed gaan, wanneer je beschikt over een mooi gebouw, over een prachtig machinepark, over tal van winstgevende objecten en een flinke liqui diteit, dan is het genoegelijk in het bestuur van zoo'n onderneming te zitten, maar wanneer je van onder op beginnen moet, wanneer de moeilijkheden zich op stapelen en de vrienden moedeloos bijeen zitten omdat ze geen weg weten met allerlei bezwaren van finan cieel en aard, dan is het heerlijk een man in je midden te hebben, die vertrouwen in de toekomst heeft, en gesterkt door dat vertrouwen zijn beurs opent en zijn middelen in ruime mate beschikbaar stelt, zoover en zoolang de omstandigheden het noodig maken. Zoo'n man hebben we in de persoon van J. W. A. Beijnes gehad ter onzer bemoediging, maar ook voor daad werkelijke hulp. Zeker, de N.V. De Spaarnestad heeft haar opkomst en groote bloei op de eerste plaats te danken aan bekwame, zelfs geniale directeuren, maar ook die konden hun krachten slechts ontplooien,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 38