bij ons gedomineerd heeft: dat hij in alles zoo keurig was, uiterlijk en innerlijk. Zoo keurig in zijn kleeding, maar vooral ook zoo keurig in zijn welgemanierdheid, in zijn werk, in zijn plichtsbetrachting. Dat drong tot ons door in onze kinderjaren. Hij was in 1848 geboren uit het huwelijk van Dr. C. J. Willems, geneesheer te Nigtevecht, en Adelaide Turr, en kwam in 1867, dus op negentien jarigen leeftijd, op een door mijn vader geplaatste advertentie aan diens kantoor te Leimuiden. In 1872 deed hij zijn notarieel examen en daarna bleef hij als candidaat-notaris ook onafgebroken mijn vader behulpzaam in diens notariaat, totdat hij zelf tot notaris werd benoemd. Eigenlijk had hij gesolliciteerd naar de vacature van Notaris J. L. van der Moer te Haarlemmermeer, maar, bij het Koninklijk Besluit van 3 Maart 1887, Nr. 6, zijner benoeming, werd die standplaats over gebracht naar Haarlem en werd hij dus in die gemeente notaris. Hij vereenigde zijn kantoor met dat van notaris Allard Merens J.Czn., Jansstraat 77 (thans Bis schoppelijk Museum) en na diens overlijden (29 Januari 1893), vestigde Willems zich in de Gierstraat No. 14, welk pand door hem werd aangekocht en door hem bleef bewoond tot na het overlijden zijner echtgenoote, waarna het door hem in eigendom overgedragen werd aan de Nederlandsche Middenstandsbank. Met zijn vele aangename en goede eigenschappen kon het niet anders dan dat hij al gauw in Haarlem een zeer geziene en bekende figuur werd, die niet alleen in zijn ambt gaarne werd benut en evenzeer werd gewaardeerd, maar op wien in het maatschappe lijk leven herhaaldelijk een beroep werd gedaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 43