Benoemd tot Burgemeester van Hendrik-Ido-Am- bacht scheen toch ook dit ambt hem niet bijzonder aan te trekken, althans hij aanvaardde deze benoeming niet, volhardde bij het volontairschap ter Secretarie, thans te Heemstede. In 1896 huwde hij met Mej. E. L. Dolleman en betrokken zij hun eerste woning aan de Heemsteedsche weg, niet ver van den Blauwen Brug. Maar zijn hart trok naar buiten en zoo verhuisden zij reeds in 1898 naar Aerdenhout, een ander Aerden- hout dan wij thans kennen, ,,'t Haspel", waar zij gingen wonen, was een der allereerste en een van de zeer weinige huizen, die destijds in Aerdenhout te vinden waren. Tramverbinding met Haarlem was er niet. Deze kwam pas in 1899. Het was toen inderdaad „buiten". Ook in ander opzicht volgde hij meer den weg, die hem lag. Geen Secretarie-werk meer, geen toe komstig Burgermeestersambt. Hij begon daar buiten een kippenfokkerij. In 1904 richtte hij op Groot- Bentveld, dat hij inmiddels had gekocht en waarheen de familie was verhuisd, druiven-, perziken- en tomaten- kassen in, terwijl daar later tot 1934 vooral rozen werden gekweekt. Hierboven de korte chronologische opsomming van hetgeen Posthuma zoo al in zijn leven heeft gedaan (behalve op sportgebied, waarover straks meer), en die belangrijk is wanneer men erbij weet, dat hij met de door hem gefokte kippen op tentoon stellingen zeer vele en geen andere dan 1ste prijzen behaalde; dat de door hem gekweekte rozen slechts in de 3 voornaamste bloemenwinkels in Amsterdam, den Haag en Rotterdam te krijgen waren uit hoofde van hun zoo voortreffelijke kwaliteit.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 49