44 wedstrijden, illuminaties en vuurwerk, vooral de muziek een groote plaats innam. Hiervoor verkreeg men de medewerking niet alleen van de muziek der schutterij en van de te Haarlem gelegerde 9e afdeeling kurassiers, maar ook van het muziekcorps van de 10e afdeeling infanterie uit Amsterdam, welke voor den duur der tentoonstelling naar Haarlem werd overgeplaatst. Ook waren orgelconcerten op het beroemde orgel in de Groote kerk vastgesteld voor drie dagen in de week (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag). Voorts kreeg de stad voor den tijd der tentoonstelling de beschikking over den Schouwburg op het Plein, dien zij wederom verhuurde aan den Koninklijken Nederlandschen Schouwburg in Zuid-Holland (directie Hoedt en Bingley) a ƒ50,'per avond. Voor de opvoering van het gelegenheidsstukje van de Kamer „De Wijn gaardranken" onder de zinspreuk „Liefde boven Al", getiteld „Haarlemsch Vreugdefeest bij gelegenheid der tentoonstellingen enz.", van de hand van den factor H. Meyer Jr., gaf de stad een subsidie van 500,Ten slotte kreeg men van den Koning permissie tot het houden van een loterij, waarvoor verschillende tentoongestelde voorwerpen de prijzen zouden zijn en de opbrengst, na aftrek der onkosten, zou besteed worden tot aankoop van andere. Om de feestelijkheid in de stad nog te verhoogen werd de jaarlijksche kermis, die op 26 Juni zou aan vangen, dit jaar uitgesteld tot 3 Juli. De Nederlandsche Huishoudelijke Maatschappij besloot tevens, haar jaar lijksche tentoonstelling van planten en gewassen ditmaal met de andere tentoonstellingen te laten samenvallen en verzocht daartoe het gebruik van de Stadsdoelen, in plaats van het gewone lokaal in de Zijlstraat, met het oog op het verwachte meerdere bezoek. Het trof

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 68