46 „De schutterij, in statie-rokken, „Is dra verzaamd en opgetrokken „Aan 't hoofd der Liên van 't hoogst fatsoen, „En, met muzijk, vol kunstvermogen, „Naar 't oude Duivenhok getogen, „En daarna ook naar 't Paviljoen". (Haarlemsch Rijmkronijkje). De volgorde van de stoet van deze „Liên van 't hoogst fatsoen" was lang een punt van beraadslaging geweest en ten slotte definitief als volgt vastgesteld: Eerst de commissie van receptie, voorafgegaan door de bodens van het gouvernement van Noord-Holland en de stad Haarlem; daarna de militaire autoriteiten vervolgens de Gouverneur van Noord-Holland, de president der Staatscommissie en deze commissie zelf. Hierop volgden de commissiën van directie van de beide tentoonstellingen, de provinciale en stedelijke autoriteiten, leden van de rechterlijke macht, officieren, directeuren van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen en van de Nederlandsche Huishoude lijke Maatschappij, de commissie van de tentoonstelling van planten en gewassen en ten slotte die van de loterij. Nadat met een toespraak van den Gouverneur van Noord-Hollandx), Jhr. A. W. N. van Tets van Goudriaan, de tweede tentoonstelling van kunst- en volksvlijt voor geopend was verklaard, vertrok de stoet langs Nieuwe gracht, Kruisstraat, Barteljoris- straat, Groote Markt, Groote Houtstraat en Dreef naar het Paviljoen Welgelegen tot opening van de tentoonstelling van schilder- en beeldhouwkunst, om daarna langs denzelfden weg naar het Raadhuis terug 1) Zie: Vervolg Dinsdagsche Haarlemsche Courant, 5 Juli 1825.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 70