51 Op Woensdag 13 Juli had 's middags te 5 uur een ringstekerij te paard in Den Hout plaats; Vrijdag 15 Juli werd 's avonds te 9 uur naar den vuurwerk- vogel geschoten op het grasveld (de kom) vóór het Paviljoen. Naar dezen vogel, die de gedaante van een pauw had, werd met een luchtbal gedoeld; die hem raakte, ontstak tevens een vuurwerk. Maandag 18 Juli had men 's middags te 6 uur een muziekpartij op schepen op het Zuider Buiten-Spaarne georgani seerd, alwaar 's avonds ook een vuurwerk op het water werd afgestoken. Op Zaterdag 23 Juli vond 's middags om 5 uur een harddraverij op de Dreef plaats, waaraan 26 paarden deelnamen. Aan het einde waren tribunes opgeslagen, waarop honderden personen de wedstrijd volgden. Maandag 25 Juli was wel het hoogtepunt met het algemeene Volksfeest in Den Hout, waar vertooningen en vermakelijkheden de bezoekers tot laat in den avond bezig hielden, onder illuminatie van het Plein, de Dreef en een deel van Den Hout. De sloeproeierij op het Spaarne, welke Donderdag 28 Juli zou plaatsgrijpen, ging niet door wegens gebrek aan deelneming; deze sport was hier te lande nog niet zoo bekend. In plaats daarvan kreeg men op 30 Juli een herhaling van het zoo in den smaak vallende schieten naar den vuurwerkvogel. De sluiting der tentoonstelling, welke eigenlijk dezen dag had moeten geschieden, was nl. door den Koning uitgesteld tot 10 Augustus. Op 28 Juli gaf de Hoofdcommissie, die den vorigen dag met haar rapport was klaarge komen, een maaltijd, waar toasten in dichtvorm werden uitgesproken, welke later gedrukt zijn als „Dicht regelen uitgesproken bij gelegenheid van eenige toasten, uitgebragt ter maaltijd, gegeven door de Hoofd commissie der tentoonstelling te Haarlem, op den

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 75