tot dusver erg gunstig was geweest, begon echter te veranderen, zoodat de muziek op geïllumineerde schepen op het binnen-Spaarne verviel. Evenmin was het weer fraai, toen 8 Augustus de Koning zelf op bezoek kwam, en, na een audiëntie te hebben verleend ten huize van den Gouverneur op de Nieuwe gracht, beide tentoonstellingen met zijn tegenwoordigheid vereerde. Herhaaldelijk betuigde Z.M. zijn tevredenheid over de inrichting en gaf de wensch te kennen, ,,dat deze ver- eeniging van voortbrengselen van nijverheid deze hoogst belangrijke tak van welvaart opnieuw mogt bevorderen en daar, waar dezelve in vroeger dagen meer dan thans heeft gebloeid, herstellen". Alle commissieleden werden met een zilveren medaille beloond. Door het ongunstige weer verviel echter de algemeene illuminatie op dien dag, welke toen eerst 9 Augustus, onder de leuze, ,,Kan eigen vlijt U schatten bieden, ,,Kies, Neerland, dan toch 't vreemde niet!" plaatsvond. Het Haarlemsche wapen op de Lange brug bij de Turfmarkt was één der succesnummers. De 10e Augustus was de dag van de plechtige uit- deeling der eerbelooningen in de Groote kerk, die daartoe reeds lang van te voren in gereedheid was gebracht. Tegenover de preekstoel had men, zooals ook op het schilderij is te zien, een tribune opgericht, waarboven van kleurige doeken een baldakijn was gemaakt. Hier moesten, achter een tafel, de Minister van Binnenlandsche zaken, Gobbelschroy, die de prijzen zou uitdeelen, en eenige leden van de Staats commissie plaatsnemen. Daarvóór was een open ruimte gelaten voor het naar voren treden der prijswinnaars, die op de voorste rijen ter weerszijden gezeten waren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 77