was een dochter uit Pieters eerste huwelijk. In 1826 is zij echtgenoote van Mr. Hendrik Six van Hillegom, als zij voor ƒ5000.koopt het deel van Leyduin, dat haar halfzwager David van Lennep in 1808 had aangekocht, waarbij ook een gewezen vinkenbaan, die David aan den Leyweg had doen herstellen. Lucretia bezat dus nu het Zuiddeel van Leyduin, dat aan Woestduin grensde, want de boerderij stond ten Z. van de Beek en zij zal, gezien haarvriend- schap met Hildegonda van Orsoy stellig de bruggetjes weer hebben doen opbouwen. 15 April 1830 is Hillegonda van Orsoy, ofschoon zij twee huizen op de Keizersgracht bezat, gestorven in de Reguliersdwarsstraat te Amsterdam. Haar erf genamen zijn allereerst de kinderen van David van Lennep en van haar zuster Cornelia, namelijk Mr. Jacob van Lennep, Rijksadvocaat en Anna Louise van Lennep, sinds 1828 tweede echtgenoote van Hendrik Arnout van Lennep. Maar ook haar zusters „van halven bedde" namelijk Lucretia Six-van Winter en Anna L. A. van Loon-van Winter erven mede. Van Hillegonda's bezittingen wordt Leyduin toe gewezen aan haar nichtje Anna Louise van Lennep- van Lennep; maar in Nov. van hetzelfde jaar 1830 schrijft Hendrik Six aan haar ega Hendrik Arnout V. L. zijn Geachte neef en vriend", dat hij „om te voldoen aan het verlangen van de overledene (Hille gonda) de geheele eigendom Leyduin weer vereenigd te zien", hoewel zijn vrouw zeer aan dit bezit hechtte; maar door de omstandigheden buiten „de mogelijkheid was eenig genoegen daarvan te hebben", voorstelt en het wordt bij akte van 6 Nov. 1830 bevestigd dat Hendrik Arnout van L. groot natuurminnaar Lucretia's deel van Leyduin koopt voor ƒ18.250.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 96