70 weg die thans Vinkenduin in het Zuiden begrenst. In 1920 wordt dit alles gekocht door den heer O. J. van Tienhoven, die de broeikast van Leyduin naar zijn nieuwe Klein Bentveld overbracht. Dadelijk daarop werd het goed echter in drie perceelen van de hand gedaan, namelijk: De heer W. Prins en Mej. A. Prins van O verveen kochten Vinkenduin, de heer PDorhout Mees kocht Leyduin zelf. Hij sloopte het huis van Mr. H. S. van Lennep bij de Cascade. Resten van de gevelornamenten liggen nog voor de boerderij; de bijgebouwen en ook de biljartkamer zijn nog behouden. De heer Dorhout Mees bouwde op een hoogte in het Zuiddeel van het landgoed de nog be staande villa. Hij bouwde ook een fraai hek voor een herstelden ouden ingang, die den naam van Koninginneweg droeg. Het Noordelijk deel van het landgoed, d. w. z. het deel door den cementweg van de Waterleiding van het eigenlijke Leyduin gescheiden, kocht in 1920 de heer M. C. Koning. Hij deed deze Koekoeksduinen fraai beplanten en in plaats van de oude uitgang tegenover Watervliet Vogelenzangsche weg 14) kwam de nog bestaande meer noordelijk. De boerderij de Rel verdween onder de water leidinggebouwen en de Kakeley meer Zuidelijk, geheel met den grond gelijk gemaakt, toen de watertoevoer hier sterk verminderde, is thans moestuin van Vinkenduin. VINKENDUIN. Het huidige Vinkenduin aan den Vogelenzangschen weg vormde van ouds een deel der Grafelijkheids- leyduinen en onderscheidt zich nog steeds door ruimer en breeder aanleg van Leyduin en Woestduin, waarin de smaak van vele eigenaars is vastgelegd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 98