- 164 - OCTOBER-NOVEMBER 30. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan den heer G. D. Gratama als directeur van het Frans Halsmuseum, met verzoek het beheer over het museum voorloopig te blijven voortzetten. fDe heer F. J. Goedkoop te Bloemendaal, kapitein luitenant ter zee b.d. De Nederlanders moeten des nachts tusschen 12 en 4 uur binnenshuis verblijven. De café's te Haarlem moeten des avonds te 11 uur ge sloten zijn, evenals de verschillende vermakelijkheden. NOVEMBER 1De heer J. P. van de Sluis bedankt als lid van den ge meenteraad wegens zijn vertrek naar Rotterdam. De heer W. A. H. Kerkhoff volgt hem op. 3. Massale doodenherdenking op het kerkhof St. Barbara. 4. De heer Joh. J. van Sghuylenburg, oud-inspecteur der Volksgezondheid, herdenkt zijn 8osten verjaardag. 7- De gemeenteraad van Heemstede verklaart zich tegen een samenvoeging met Bennebroek. (Zie 12 November). 9. t MejJWentholt, hoofdbestuurslid van de Vereeniging tot steun van verwaarloosde en gevallenen en bestuurslid van het Departement Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De heer H. F. Tillema te Bloemendaal promoveert aan de Groningsche Universiteit honoris causa tot doctor in de geneeskunde. Opgericht wordt te dezer stede een afdeeling van de Stichting Winterhulp. Als directeur daarvan treedt op de burgemeester Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk en als waarnemend directeur de heer C. S. de Haas van Dorsser, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Tot provinciaal directeur wordt benoemd Mr. A. J. Backer. 12. De gemeenteraad van Bennebroek verklaart zich met 4 tegen 3 stemmen tegen een samenvoeging met Heem stede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 212