- 165 - NOVEMBER 13. fDe heer W. C. Hennis, administrateur van de N.V. Ripperda. 15. i"C)p den Kleinen Houtweg wordt de 55-jarige heer H. G. Lindeman door een tram aangereden en gedood. 16. Ank van der Moer geeft in den Stadsschouwburg de première van haar voordrachten. 17. Mr. Tj. Dijkstra, oud-griffier der Arrondissements- Rechtbank herdenkt zijn 75sten geboortedag. f Dr. P. Wolterson, arts. De heer W. J. de Korte is 50 jaar lid van de Liedertafel Haarlems Zanggenot" Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Vereeniging „Voor Kunst de Kunstwordt in het Frans Halsmuseum een grafische tentoonstelling gehouden. 18. De Stichting „Het Volksconcertgeeft haar eerste concert met medewerking van de H.O.V. De heer G. Kromhout, bureau-chef bij het Secretariaat van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, is 40 jaar werkzaam bij deze maatschappij. 20. Tot rector van het Kennemer Lyceum wordt met ingang van 1 Januari 1941 benoemd de heer R. Kuitert, leeraar aan de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers te Amsterdam. De gemeenteraad stelt een crediet van 5.200,- beschik baar voor het aanschaffen van stoelen in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Voorts wordt een bedrag van 36.600,- beschikbaar gesteld voor de restauratie van het orgel in bovengenoemd gebouw en aan de H.O.V. en het Nederlandsch Tooneel subsidies verleend, respec tievelijk bedragende 2.000,- en 250,-. Vastgesteld wordt een verordening om ontsierende reclame te voor komen en een op de volkspensions. (Zie 31 Maart). 22. De burgemeester opent in het gebouw St. Bavo een na jaarstentoonstelling van werken van liefhebberij vereeni- gingen. 24. De heer Lieven Duvosel, Vlaamsch componist en diri gent, die vele jaren hier werkte, neemt afscheid van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 213