- 166 - NOVEMBER-DECEMBER Mannenkoor Die Spaerne-Sanghers" wegens zijn terugkeer naar België. 28. De Haarlemsche Journalistenkring wordt bij besluit van de ledenvergadering ontbonden in verband met de opheffing van den Ned.erlandsch.en Journalistenkring. 29. t Mr. Dr. A. Baron Röell, Commissaris der Provincie Noordholland. In de op 3 December gehouden ver gadering van de Provinciale Staten wordt de overledene herdacht door den waarnemend Commissaris Mr. J. B. Bomans. DECEMBER 1. Rabbijn S. Ph. de Vries neemt afscheid wegens emeritaat van de Nederlandsch Israëlitische gemeente alhier. De opperrabbijn Ph. Frank neemt zijn werkzaamheden over. De Vrije Evangelische Gemeente opent een kerkzaal in het Tehuis voor Militairen aan den Jansweg. 5. f De heer M. A. Kaplan te Heemstede, arts. f De heer P. W. van der Vlerk, oud-commies der N.Z.H.T.M. en penningmeester van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" 6. Een hevige storm gaat over onze stad, die, mede door de heerschende duisternis vele moeilijkheden veroorzaakt, doch betrekkelijk weinig schade aanbrengt. 7. De heer Joh. Visser houdt in de Kerkvoogdenkamer der Groote Kerk een tentoonstelling ten bate der Diaconie van de Ned. Hervormde gemeente van door hem geschilderde intérieurs van genoemd kerkgebouw. 8. De kunstschilder Ren Lensselink herdenkt zijn 8osten verjaardag. 9. Mevrouw de Weduwe J. Struick-Kosters te Heemstede herdenkt haar 1 oosten geboortedag. 10. De gemeenterekening over 1939 verschijnt, welke sluit met een batig saldo van 118.240,-. Voor het eerst na 1935 is er thans een voordeelig saldo. 11. In de zitting van den gemeenteraad wordt door den burgemeester wijlen Mr. Dr. A. Baron Röell herdacht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 214