167 DECEMBER Voorts besluit de Raad een bedrag van 1.200,- beschik baar te stellen voor aankoop van werken van beeldende kunstenaars. Afgewezen wordt een verzoek om het tap- verbod op Zondagmorgen af te schaffen. 15. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen herdenkt in intiemen kring het feit, dat hij voor 50 jaar promoveerde aan de Leidsche Universiteit tot doctor in de rechtsgeleerdheid, f De heer G. L. H. Kruijsboom te Heemstede, oud assistent-resident van Java en Madoera. 16. f Prof- Dr- Eug. Dubois te Haelen (Limburg), vroeger te Haarlem wonende, oud-hoogleeraar aan de Gemeente lijke Universiteit te Amsterdam en ontdekker van de Pithecan- tropos Erectus. 19. f D(- heer A. Labouchère te Aerdenhout, oud-directeur van de Fabriek voor Delftsch porcelein „De Porceleine Fles". t In zijn woning aan de Ramplaan overlijdt de heer J. F. Posthumus, ambtenaar bij de P.T.T. door in aanraking te komen met een electrischen stroom. 21. Tot predikant bij de Nederlandsch Hervormde gemeente (vacature Dr. J. Weener) wordt beroepen Ds. I. P. van der Waal te Hengelo (O.), die het beroep aanneemt. 22. Het gerestaureerde kerkgebouw der Nederlandsch Herv. Gemeente te Spaarndam wordt ingewijd. f De heer Klaas Pander, vroeger een bekend sportsman. 24. De gemeentebegrooting voor 1941 verschijnt; het tekort wordt geraamd op 1.465.644,-. 25. f Mr. M. van Toulon van der Koog te Bloemendaal, administrateur van den Bond van Bloembollenhande laren. 27. f De heer J. F. van der Vaart te Eindhoven, vroeger een bekende persoonlijkheid bij de Haarlemsche Brandweer. 28. f Mevrouw de Weduwe Titia van Looij-van Gelder, stichtster van het Van Looij-Museum, hetwelk door haar vermaakt is aan de gemeente. De heer J. v. D. Ban, oud-architect, herdenkt zijn 8osten verjaardag.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1940 | | pagina 215