ging het eerste heen op 12 November 1781zijn vrouw volgde hem in het graf op 8 October 1794. Op 3 Maart 1780 hadden zij te Haarlem hun testament vernieuwd voor notaris Werne- rus Köhne; als weduwe testeerde Catharina Boddingius nog eens voor denzelfden notaris op 24 April 1782 ten behoeve van haar nicht Jacoba Baart, echtgenoote van Conradus Busken te Vlissingen, den grootvader van Conraad Busken Huet. Hieronder is van het dagboek slechts gepubliceerd, wat in „Gelre" is overgeslagen, d.w.z. het verblijf te Haarlem, met weglating van een bezoek aan de oude woonplaats Tricht in Juni 1771dat wel aldaar opgenomen was. Het dagboek zelf is slechts in fragmenten over en zeer geschonden; de stippeltjes duiden de hiaten aan. Ook is het niet rijk aan belangrijke gebeurtenissen, maar het geeft een goed beeld van het dage- lijksch leven van den gezeten burger, wiens bestaan gevuld wordt met kerkgang, visites en kleine uitstapjes. Wij meenden het daarom ook niet aan de leden der „Vereeniging Haerlem" te mogen onthouden. Oct. (1770). komen in die stad, overnagten bij Van Leeuwen 23. koomende te 3 uuren aan de wal in de stad Haarlem, daar men weder alles moest aangeven. Ik gong direckt naar den heer Van Leeuwen x) die nevens zijn beminde mijn heel minsaam ontfongen, en alwaar ik overnagten. losten de goederen, de juff.n en de meyden arriveeren 24. Desen morgen te 7 uuren legden men de goederen uyf het schip in 't huyshebbende den heer Van Leeu wen 5 man uyt de brouwerij bij arbeyt, heb bende te half thien alles binnen de deur. Om 11 uuren quaamen de juff. en 2) en de meyden met de trekschuyt laast van Amsterdam. Aten des middags en avonds bij den heer Van Leeuwen. brengen het huys in orde 28. Desen gepasseerde dagen is men bezig geweest met de goederen te ontpakken, en cabinetten, cassen en ledican- ten op te slaan en alles, dat los is te besorgen en heden gong ik hier voor de eerste maal ter kerk, en hadden ook het eerste besoek van den heer en juff.n Van Leeuwen met onsen huysheer. - 62 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 100