- 63 30. Desen dag komen al 2 collecteurs opnemen, hoe veel domestiken ik houde, en geef 2 meyden op, Nov. onvoorsigtig abuys door den dom.e De Brouwer, eten bij Van Leeuwen 4. Heden Sondag en gongen voor de eerste maal in de Groote Kerk, waar ik een goede zitplaats van kerkmeesteren heb gekregen voor 4,- in 't jaar. Hoorden den preedikant De Brouwer 3) (op een los gerucht door een gemeen kaarel in de stad verspreyt) de gemeente filiciteeren met de bevalling van de Princes van Orangie Van een wel geschapen Prins, dog bevond, dat dat losse gerucht be- sijden de waarheyt was, waarover groote glossen gemaakt wierden, en Zijn Eerwaarde wakker uytgelaggen wierd. Wij aten desen avond bij den heer Van Leeuwen. en zijn Ede. bij ons met besluyt van vaste vriendschap 9. En desen middag en avond speysden zijn Ede. en vrou hier en vermits wij heele goede vriendschap met den an deren houden, en ten minsten eens sweeks bij elkander sullen zijn, sal ik onse over en weerkomst niet meer mel den. besoek van buur De Vos 12. Desen avond hadden wij het besoek voor de eerste maal van onsen buurman De Vos4), waar wij een goede ge- meensame buurman aan scheynen te hebben. en Van Tinnekes dat geen gevolg sal hebben 13. Den gewesen zeylmaker van Batavia Van Tinnekes heb ik eens over een dag 2, 3 wesen besoeke, en heden avond geeft hij ons een contrabesoek, maar vermits die man ge selschap soekt, daar wat goets gesprooken wort, zoo hij segt, en ons mogelijk daar niet voor aansiet, zullen wij daar geen verkeering mede houden. varen na Amsterdam 14. Desen morgen voeren wij met de schuyt van 8 (uren) na Amsterdam, hielden het middagmaal (bij den) heer heer Klump5), hadden 's middags en 's avonds slegt weer van wind en regen, soo dat wij genoegsaam doornat wa ren, toen wij te huys quaamen. Schipper Blomvliet is desen morgen aangekoomen met het brandhout en eenige stoelen,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 101