brandhout komt en wort gelost 15. dat heden gelost en op de solder gehesen wert. komst van vrou Drost 17. Veel sneeu met ruwe harde Zde. wind. In den namiddag quam vrou Drost 6) van Tricht, die eenige affaires in Amsterdam met voornemen om eenige dagen te blijven. Jan komt haar besoeken 18. En des morgen haar soon Jan, die tegen den avond weder vertrekt. 20. Dese gepasseerde 3 dagen heeft het hart geVrooren en de graften toegelegen, beginnende hedenavond te dooyen. Laat een blikke schoorsteen, die ik desen winter voor 6,- gehuurt heb, in de voorkamer setten, omdat het daar hart rookt. zij vertrekt 21. En heden koomen 2 rookverdrijvers de schoorsteen in de keuken ten selfden eynde veranderen. Vrou Drost neemt afscheyt en vertrekt over Amsterdam na haar huys. 23. Desen avond gong ik bij buurman De Vos een pijp rooken. 24. En heden met den heer Van Leeuwen in de kolken van de brouwerij 7) en onder de duynen vissen, en vongen een schoone soo, baars, snoek en voren. een princes geboren 29. Desen morgen te 8, 's middags te 12 en na deselve te 4 uuren wert hier met grof geschut geschooten over het geluckig bevallen van de Princes van Orangie van een welgeschaape Princes op gisterenmorgen te 8 uuren, zullen de, soo men segt, niet geillumineert werden, voor eerst, omdat het een princes is, en ten anderen om de duure tijden, sterfte onder het rundvee, en de inundatie, die men gehad heeft. December te Blommendaal ter kerk 1. In den morgenstond wandelden den heer Van Leeuwen en ik na Blommendaal en gongen daar te kerk. Nicht Toorn trekt na Amsterdam, koop een thuyn 3. Nicht Toorn trekt desen morgen na Amsterdam om daar eenige dagen te blijven. Heden koop ik den opstal thuyn zijnde voorsien van een mooye steene coepel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 102