- 65 - of speelhuys met een onder en boven vertrek en rondsom met glaasen en beplant met veel schoone vrugtboomen. brand, de Betue weder ingebrooken en den Lekdijk te Lakemond doorgebrooken 4. Van de morgen even over 6 uuren hoorde men de klok ken luyden ten teeken van brand, zijnde de solder van een gemeen huysje en op deselve een vrou van 82 jaren verbrand. Ook ontfong ik een brief van Melchior Ver stegen 8) met tijding, dat de Betuwe weder geinundeert is en de Lekkendijk te Lakemond doorgebrooken is. nog 4 doorbraken 6. En heden verneemt men met de couranten, dat in den Rheyndijk boven Zutphen nog 3 en op den Eysel bij Deventer nog 1 doorbraak is, waardoor het water in de Zuyderzee sal afloopen en de Betue groot ontset geniet, zijnde het water maar eventies in mijn huys te Tricht, en den Thieler waart tot nog toe gehouden. ook Maas en Waal g'inundeert 7. Dog nu verneemt men, dat het land tussen Maas en Waal mede overstroomt is. Gisteren en de 2 gepasseerde nagten heeft het onstuymig weer geweest van swaare Wte. wind en regen, waardoor de kaden en dijken van de g' inun- deerde landen groot nadeel zullen geleden hebben. 12Dit etmaal had men weder swaare storm uyt denselven hoek. Nicht Thoorn komt te huys 14. Heden komt nicht Thoorn van Amsterdam, daar haar Ede. sedert den 3e geweest heeft. Ds Magnet overleden 17. Omtrent 9 uuren in den morgenstond overleed onsen overbuurman den Francen predikant Magnet 9), heb bende zijn Eerwaarde gisterenmorgen op den preekstoel een overval gekregen. De princes gedoopt 19. Dit etmaal heeft men een seer swaare storm gehat, waar door eenige schade aan schoorsteenen, daken en hey- ningen is veroorsaakt. De jong geboore Princes van Oran- gie is heden gedoopt en genaamt Fredericia Louisa ontfangen besoek 21. Van de namiddag had Caatje op de thee mevrouw Kleyn met 2 dochters, WlLHELMINA.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 103