- 66 - 22. En desen namiddag 2 juff.en Charderon en ikgongmet den heer Van Leeuwen in de kolken vissen en vongen een mooye soo vis, waaronderverteerde, waaronder het vertrek der hoeren, daar den brand ontstaan was. Dezen namiddag had Caatje weder eenige juff.en op de thee. 27. Weder swaar N.O.te wind met stormbuyen. Anno 1771 Jan. 3. Dese 3 eerste dagen van 't jaar zijn wel stormachtig ge weest bij vlaagen. 7. Weder veel Wte. wind met sneeu en hagel, dat duurt de narrenslede rijden 8. tot heden en de narresleden beginnen wakker te loopen. 10. Den heer Heymuys van Amsterdam, wel bestooven zijnde, gaf ons een kleen besoek. en de schaatsrijders op de graften 12. Dit etmaal is het bitter kout en heeft heel hard gevrooren, zoodat de graften met schaatsen bereden werden. 13. Daar werden biljetten aangeplakt, dat voor alle huysen, soo op 't Spaarne als alle de gragten beyten in 't ijs moeten gehakt werden ten kosten van de bewoonders, langs 6, breet 4 voeten tot precautie van brand. sleedevaart gehouden 15. Desen avond was alhier een sleedevaart van 12 narreslee- den, die de gantsche stad doorreed, zijnde de voorste en agterste vol musikanten, en in de andere heeren en dames, ider door 2 flambouwen verligt en door alle de dienders geassisteert. 18. Van de namiddag waren Caatje en nicht Thoorn op een kopje thee bij juffr.n Gupijn. wandelen over het eys na Sparendam, een gelade wagen rijt over hetzelve 19. Het is soo bitter cout niet en heeft soo hart niet gevrooren als de voorgaande dagen, en tegen den avont had men geringe stofregen en slappe dooy. In den namiddag wan delden men over het eys het Spaaren uyt tot Sparendam met een gants geselschap, en waar wij ons in een herberg aldaar wat verfrist hadden, wandelden wij terug, ont moeten 1 gelade wagen, 1 zeylschuytje en veel narreslee- den op het eys.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 104