gevaar van eysdammen 23. Door den harden dooy is het gedaan met narresleden en schaatsen rijden. Men heeft door de nieuwspap(ieren) droevige gerugten van eysdammen op de Merwe als Rheyn en Waal, werdende het water daardoor soo opgekropt, dat gants 27. Weder swaare Wte. wind met stormbuyen. 28. De brouwers sagen in de graften door het eys om water te halen. 29. Desen middag gongen de juffrn. theedrinken bij de juffrn Barbijn. brand aan de 5 huysen 31. Desen avond is aan de 5 huysen 10) een boerewooning met berg, beisten en alles verbrand. Febr. richten vriendschap met Bongaert en Coenjes aan 8. Tot begin van vriendschap waren wij desen namiddag en avont bij den heer Bongaert 11) op de thee en een glaasje wijn. 11En desen namiddag en avond bij desselfs schoonvader den heer Coenjes 12). 16. Van den 7 tot heden had men swaare vorst en meest Ote. wind met bittere coude, dog nu verandert het weer en wind. 17. Heden had men op de thee en avondpartij buur De Vos en den heer Van Leeuwen met zijn vrou, haar moeder en zuster. help Hoogendorp begraven 18. In den namiddag gong ik voor de eerstemaal te begraaven met mantel en bef, dat hier de gewoonte is, en voor 3 uuren moet geschieden, met het lijk van den schipper van een trekschuyt op Leyden, gent. Hoogendorp 1S). Maert groot geselschap op de thee 5. Desen avond had Caatje op de thee de mevrouwen Guldewagen14) Perkx, De Bruyn15) en Kleyn, de laatste met 2 dochters, 3 juffrn. Meyer, i juffr. Koene en nog 1 juffr. 11. En nu zijn de juffrn. op de thee bij juffr. Merkman16).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 105