- 7o - lucht heel ver anderde, zijnde het heden heel cout en nog geen werking in de natuur geweest, maar nu wert het soel weer. de heer Klump en famielje besoeken ons 6. Desen namiddag kreegen wij het besoek en op de thee den heer Willem Klump, vrou, dochter en haar 2 kinderen, zijnde dat geselschap van Amsterdam herwaarts gekomen om de liefhebberij der bloemen te sien, gelijk in desen tijd van 't jaar veele menschen ten dien eynde alle jaren herwaarts koomen. gaan om affaires na Amsterdam 8. Van de morgen gongen wij te 8 uuren in de schuyt op Amsterdam zitten, om aldaar eenige affaires te verrigten. Wierden door den heer Klump wel ontvangen en aten bij zijn zoon. Voeren met de schuyt van 6 uuren te rug. Had den bij uytstek heet en mooy weer. 9. Zoo als wij desen avont van ons geselschap quaamen van den heer Van Leeuwen, dat wij alle Sondagavonden over en weer houden, kreegen wij een harde buy regen op ons lijf. Hadden ook swaaren donder en weerligt. krijg het pootje aan de linkervoet 15. Heden krijg ik het pootje aan de linker voet. komst van oom en muyBaert 18. Des avonds om 8 uuren quaamen oom en muy Baert u) uyt Vlissingen over Leyden, daar zij 2 dagen vertoeft hadden, om eenige dagen hier te passeren. 19. En nu het pootje in de linker knie, dat met swaare pijn verselt is. werden besogt van Klump 21. Desen morgen quaamen den héér Klump, vrou, 2 doch ters en een juffr. Carelzon 25), die na hier ge- aan al de ledematen het pootje 22. Nu ook pijn in de rechter voet en de 2 handen, zoodat ik het nu aan alle vier de uytterste deelen van mijn lichaam heb, leydende de rechterhand het minste. de vrienden varen na Halfwegèn 23. Caatje vaart met de Zeeuse vrienden en meer geselschap in den namiddag na Halfwegen op Amsterdam, daar zij te samen de namiddag pleysierig doorbragten, en quaamen te 9 uuren te huys. 25. En desen namiddag rijden de juffrn. met mevrou Gulde- wagen een toertie door den Hout.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 108