- 7i - oom geniet van de vrienden veel pleysier 26. Zij alle gaan bij Mietie Bongaart thee drinken, genie tende oom en muy van onse goede vrienden als van de heeren Van Leeuwen, De Vos, Coenjes en Bongaart nevens hare vrouwen alle pleysier en vermaak, dat bedagt can werden, soo van vriendelijk te tracteeren, uyt wande len gaan, als al het merkwaardige te laten besigtigen, welke aangenaamheyt ik haar tot mijn leetwesen niet can aandoen door het ellendig sitten en leggen aan het pootje. vaart na Amsterdam 30. Desen morgen te 7 uuren varen oom, muy, nicht en Caatje na Amsterdam, om de neven Baert aldaar visite te geven. Juny muy verliest het horlogie 3. In den voormiddag onder het wandelen verloor muy Baert haar goud horlogie, dat men ten eersten liet uytroepen en 2 ducaten voor den vinder beloofden. en krijgt het weer 4. Op de middag kreeg zij het weder. Ook gong ik voor de eerste keer uyt naar den heer Coenjes. hebben groot geselschap 5. Desen avont hadden wij het volgende geselschap als de heeren Coenjes, Bongaert, De Vos, Malefijt met hare vrouwen en juffr. Merkman" met haare 2 kinderen 16). oom en muy vertrekken na Zjeeland 7. Van de morgen te 10 uuren namen oom en muy Baert van ons en gisteren van onse goede vrienden een teeder afscheit, scheynende zij heel voldaan te zijn, en hebben ook bij onse vrienden veel pleysier genooten, die met haar overal uyt wandelen gongen en alles lieten zien, dat ik wegens 30. Alle onse goede vrienden komen ons verwellekoomen. July 1En nu ist den eersten kermisdag. Passeren den awond bij den heer Coenjes. 3. En desen avond had men Zijn E., Bongaert en vrouwen met juffr. Duval en dochter.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 109