- 72 - juffr. Klump komt hier 5. En desen morgen kreegen wij juffr. Elisabeth Klump en dochter om eenige dagen alhier kermis te houden. ook haar ouders 8. Zijnde den laatsten kermisdag, op welken een verbaasen- den meenigte volks is, om welken bij te woonen wij des voormiddags kreegen den ouden heer Klump, vrou en dochter Jansje met juffr. Carelzon, welk geselschap tegen den avond weder vertrekt. zij vertrekt 13. En desen morgen vertrekt Elisabeth Klump met haar dochter ook na Amsterdam, hebbende hier 8 dagen ge weest. de vrou van buur Vos sterft 14. Te half 12 op de middag wierden wij bij buurman De Vos geroepen, wiens vrou Dirkje van Lee 26) wij op het uytterste vonden, en ook kort daarna overleed. 17. Op versoek van buurman holp ik desen avond in het sterfhuis de ceel tot de begraafenis maken. en wert begraven 19. En gong als bloedvriend mede agter het lijk, dat in de (Groote) kerk begraven wert, zittende Caatje en ik in het sterfhuys tot laat in den avond. de Chuy is te Amsterdam, nicht Thoorn trekt derwaarts 22. Nicht Thoorn ontfangt een brief van nicht De Chuy 27), die nevens haar famielje met het westindisch jagt te Am sterdam leggen, en een reys met hetselve Gelderland in gedaan hebben tot heel na Elten, Wesel en Cleef. Zij ver soeken aldaar bij haar te koomen, Nicht Thoorn en Caatje, maar mijn niet, omdat zij mijn, zoo zij schrijft, in 't jagt niet bergen kunnen. In den voormiddag trekt nicht derwaarts. ook Caatjen enA. van Ever dingen na huys, houden cransje bij Coenjes 23. En desen morgen gong Caatje en Adriane van Ever- dingen 28) mede in de 9 uurese schuyt op Amsterdam, de eerste om bij de vrienden in 't jagt te gaan, en met hetselve na Sardam te vaaren, en de laatste, die 21 dagen hier geweest heeft, sal tot den 28 deser bij de jongen heer en juffr. Klump blijven, om het voornaamste van die stad te besien, en dan de rheys over Utrecht na Deyl voortsetten. Wij hebben ons cransje desen avond bij den heer Coenjes.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 110