- 73 - de Chuy en famielje komen hier 25. Van de morgen om 9 uuren quaamen de vrienden met het jagt in de stad. Wij aten smiddags op hetselve en na den middag dronken de vrienden bij ons thee de juffrn. gaan voor 405 dagen na Amsterdam, Bongaart is jarig 26. Gongen even voor de middag van deselven afscheyt nemen, dog doordien het wat hart woey en in de wind was, zijn zij blijven leggen. Caatje en nicht Thoorn gongen in de 4 uurese schuyt na Amsterdam om een dag 4 a 5 bij de vrou van den jongen heer Klump te passeren, en ik kort daarna na den heer Bongaart, die jarig was en in zijn 33ste jaar treed. de Chuy gaat onder zeyl 27. Gong weder na het jagt en nam om half elf nogmaals afscheyt om onder zeyl te gaan, dog heb verstaan, dat zij tot in den avont zijn blijven leggen. het cinoode wert geopent, kennis met Huysvoorn 30. Het Noordhollandse cinoode werd desen jare alhier ge houden en desen morgen in de Groote Kerk geopent door Simon van Thiel, preedikant te Heemstede. In 't (gesel schap ren) contreerde ik desen morgen Huysvoorn, gewesen opperhoofd van Japan, die (desen) middag mij (een) visite gaf en wij gongeneens wandelen. - de juffrn. koomen te huys 30. Tegen den avont (quaa)men Caatje en nicht Thoorn van Amsterdam weder te huys. Aug. schoutin van Rumpt komt hier 1Dit etmaal heeft het bij vlagen gestortregent en half ge- stormt uyt het Z.Wte. In den avont quam de schoutin Van Rumpt 29), om eenige dageii hier te passeren, en verhaalt, dat zij van de morgen te 2 uuren van huys ge reden is, maar van weynig wind en regen tot Utrecht toe geweten heeft. juffr. Bongaart jarig 2. Desen namiddag en avond passeren wij bij den heer Bongaart, wiens vrou jarig is. reyden voor p ley sier na Heemstede 4. In den morgenstond om 8 uuren reden wij, namentlijk Caatje, nicht Thoorn, juffr. Buschman en ik, met den

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 111