- 74 - heer Coenjes Zijn Ede wagentie en Bongaart met zijn vrou een chias naar Heemstede, gongen bij den preedi- kant Van Thiel op, die ons vriendelijk op het middag maal tracteerde. Hoorden na de middag Zijn Eerwaarde den dienst verrigten, en des morgens had men die bijgewoont van domine Scholten, preedikant van Beets in Noordholland. 7. Desen avont hadden wij de heeren Coenjes en Bongaart met hare vrouwen en de preedikanten Van Thiel en Scholten. sinode afscheyt 8. Te 9 uuren vertrekt juffr. Buschman na Rumpt over Amsterdam, hebbende hier 8 dagen geweest. Ook wert de afscheytpredicatie gedaan van het Sinode door den preedikant Mullesheym van Alkmaar. cransje bij Van der Ligten gehouden 14. Men hout heden ons cransje bij Van der Ligten, daar nicht Thoorn om geringe onpasselijkheyd niet bij is. hartjesdag bij Olik de Bruyn gehouden 19. Heden is het hartjesdag, waardoor veel volk tot vermaak in de stad is. Wij met ons 3 zijn gevraagt bij den heer Olik de Bruyn 30) in zijn thuyn te koomen eten, na verders daar den dag te passeren, om het gewoel van al het volk dat zich in de duynen gaat vermaken te zien, daar nicht en ik natoe gongen, maar Caatje om swaare vercoutheyt, (daar ik mede aan laboreer) blijft te huys. 20. Doe Woturf op a 1672 sts. 82.10 en de onkosten (gezamelijk f 7.) 10. ik reys na Dort 21. Heden voornemens zijnde, om wegens affaires na Dort te gaan, gong ik des morgens om 6 uuren in de trekschuyt op Leyden, vandaar over Delft op Rotterdam, daar ik te half 1 kom, en in het kleyne schippershuys (verversten) om reden er geen gelegntheyt was verder voort te koomen. Hadden heel swaare wind en regen. kom bij V. d. Werff 22. Te quart voor (zev)enen gaan ik in de beurtm(an) op Dort, daar wij te 1 uur quaamen. Neem mijn intrek bij den heer Van der Werff. vertrek 23. Te 5 uuren in den namiddag neem ik de terugrheys weer

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 112