rijden na Scheveningen, besigtigden het voornaamste 5. Reden met een dito rijtuig na Scheveningen, dat wij door en het strand wat langst wandelde, bezigtigde mede de voorname buytenplaats Sorgvliet. 6. En heden de bibliotheek en het vermaarde cabinet der naturaliën van Zijn Hoogheyt. 7. En desen morgen het cabinet der schilderijen op het Oude hoff. varen met ons 3 na huys 8. Naar dat wij onsen bij uytstek vriendelijke hospes op het minsaamste bedankt hadden, gongen wij, Gaatje en ik met nicht Thoorn, die mede teruch gaat, te half elf weder in de schuyt en quaamen te 6 uuren te huys, daar wij alles wel vonden. houden 't cransje hier 10. Heden houden wij ons cransje hier aan huys als Coenjes, Malefijt, Van der Ligten en Bongaert met hare vrou wen, buur De Vos en Mietie Bongaert. 11Desen morgen kreeg ik het besoek van den heer Jans, ge- wesen capitain militair op Java. nicht Thoorn gaat na buyten 12. Nicht Thoorn gaat voor eenige dagen na buyten in den thuyn van den heer Olijk de Bruyn. het Diaconiehuys ingesegent 13. Heden wert in de Groote kerk het nieuwe Diaconi-huys door den outsten preedikant Luyken 33) ingesegent, zijnde bij die gelegentheyt de kerk opgepropt met menschen, en wert soo aan de oude luyden als kinderen, die in gemt. huys zijn, een deftige maaltijd soo des middags als des avonds gegeven, zijnde dat huys opgepropt met toekijkers. Desen avont waren wij bij Van Leeuwen en Caatje en ik wat stijf door, vermits men desen avont een swaare buy van weerligt, donder en regen gehat hadden, waardoor ik mijn regter voet aan de binnenzijde bij het gaan incomodeert en seer doet. Ook heb ik pijn aan het cootje in de elleboog van de linkerarm, dat nog naween van het pootje is. nicht Thoorn komt te huys 16. Nicht Thoorn komt weder van buyten te huys. een pleysierreysje na de Noordwijken 17. Desen dag voorgenomen hebbende een pleysiertie te ne-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 114