JAARVERSLAG 1942 De in het vorige verslag door Uwen secretaris met zooveel vreugde en voldoening aangekondigde groei van het ledental, is ook in 1942 ondanks den druk der tijden onafgebroken voortgegaan. Het aantal steeg met 103 tot 760. Een kleiner accres weliswaar dan vorig jaar, maar toen was het aantrekke lijke vouwblad juist van de pers gekomen. Onze voorraad is nog geenszins uitgeput, zoodat zij, die met het werven van nieuwe leden onder vrienden en kennissen wenschen voort te gaan - en dat zijn er ongetwijfeld velen - slechts een aanvraag tot den secretaris behoeven te richten, waarna zij omgaand het verlangde aantal folders ontvangen. De aanhouder wint. zoo is het ook hier, er zijn nog steeds te veel Haarlemmers, die in een onberedeneerd vooroordeel in onze vereeniging slechts „o ja, Haerlem, die vereeniging voor herstel van oude gevel tjes" zien, maar gij allen weet beter: onze werkzaamheden zijn gelukkig minder beperkt. Roepen wij daartoe in herinnering, wat in 1942 aan de leden kon worden geboden. Allereerst het Jaarboek 1941, door het gebruik van een kleinere letter en het weglaten van het wit tusschen de regels minder omvangrijk dan enkele zijner voorgangers, maar naar de samenstellers vertrouwen minstens even lezenswaard, rijker geillustreerd dan ooit te voren. Het lezen zal U ongetwijfeld de lange winteravonden hebben gekort. Voor den geringen prijs van 1.50 konden de leden zich een exemplaar van ,,De beknopte geschiedenis van Haarlem, door Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz" aanschaffen, welke uit gaaf zoozeer de aandacht trok, dat de eerste oplaag van 1000 exemplaren in ruim twee weken was uitverkocht. Een ver koop, die de andere uitgaven der Vereeniging niet hebben gekend, al zijn ze niet minder belangwekkend! Gelukkig behoefde het boekje niet lang uitverkocht te blijven, de ver gunning tot een ongewijzigden herdruk kwam spoedig in ons bezit, zoodat het tweede en het derde duizendtal binnen enkele weken in den handel kon worden gebracht. Ook hiervan is het grootste deel weer in handen van de lezers. Een voldoe ning voor de schrijfster en voor onze Vereeniging. Op 17 Januari sprak Mr B. van 't Hoff, gemeentearchivaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 13