- 99 - hij gaf mijn al van dat geeselsop,1) Ik heb het zoo weinich geprezen. Vervoleens werd door dezen „zwarten roover" een over wicht eeeeven van zijn vorige arrestaties in andere plaatsen en zijn Haarlemsche gevangenschap, hetgeen hem niet erg beviel- althans hij wilde liever in Alkmaar gevangen zitten taar ej„™o gerucht quam» toen hij daar gearresteerd wajj È'en menigte van lieden „quamen daar te vlucht met het verlansen, dat zij hem straks zouden zien hangen, het „een nog niet geschied was en wel een teleurstelling moet zijn geweest voor de kijkgrage menigte. Zijn overbrenging naa Haarlem wordt aldus beschreven: Des zaterdags brachte ze mijn weêr uit2) ik moest het weer gehengen,3) zij brachten mijn in Keesooms schuit na Haarlem te brengen, nu zit ik tot Haarlem ten toon en dat voor alle man even schoon, ik moest het al gehengen. Nu zit ik tot Haarlem in het gat 4) aldaar in 's Heeren banden.5) ik woud ik weer tot Alkmaar zat aldaar in 's Heeren handen, maar liever wil ik op dit pas,6) dat ik op de groene heiden was, dan mocht ik spanceeren gangen. Bij publicatie van de Pnrimne.k Represent,mien van Holland dd. 6 Maart 1795 werd gelast dat alle „eeselpalen, enz. binnen zes weken in ons land moesten worden Verwilderd, terwijl de lijken en overblijfselen daarvan op pu blieke kerkhoven of andere geschikte plaatsen dienden (1) Geeselslagen. (2) Werd overgebracht. (3) Zich laten welgevallen. (4) Gevangenis. (6) In handen van het gerecht. (6) Op dit oogenblik. (7) Vrij gaan wandelen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 141