bevindt zich aan het Zandvoorterpad te Overveen een gelijk namige herberg, in welk perceel waarschijnlijk de oorspronke lijke zaak is voortgezet. In 1858 is tot scheiding overgegaan van de nalatenschap van Mevrouw J. van der Vliet, geb. Borski, waarbij Els- woutshoek is toebedeeld aan haar dochter, Mejuffrouw Wil- helmina Johanna Jacoba van der Vliet, die steeds tezamen met haren vader er des zomers verblijf hield. Op 28 Juli i860 werd aan den Heer Jan van der Vliet door het Hoogheemraadschap van Rijnland toegestaan om de sloot langs de Elswoutslaan, alsook een gedeelte dier laan zelve, te verleggen, aangezien hij het plan had zijn stalling en koetshuis, gelegen ten Oosten van de Elswoutslaan, tus- schen het Heerenhuis op Elswoutshoek en de tegenwoordige tuinbaas- en knechtswoning, af te breken, en een geheel nieuw gebouw te stichten. Dit is de tegenwoordige stal, waar van de eerste steen vermeld: J. van der Vliet j) Oud 7 jaar 8 Aan de zuidzijde van deze stal bevond zich een zeer ruime volière met uitheemsche vogels. Na den dood haars vaders bleef Mejuffrouw W. J. J. van der VliEt op Elswoutshoek wonen en is er op 4 Mei 1883 over leden, als eenige erfgenamen nalatende haar drie broeders, de Heeren C. D. van der Vliet, Mr Willem van der Vliet en D. van der Vliet, die op 25 September van dat jaar het buitenverblijf verkochten aan den heer Willem Borski III, eigenaar van Elswout. Door diens overlijden in 1884 kwam het in eigendom van zijne zuster Mevrouw D. van der Vliet, geb. J. J. Borski, wier erfgenamen op 8 Juni 1920 Elswoutshoek, belast met vruchtgebruik ten behoeve van den Heer J. E. van der Vliet (overl. op den Huize,, Duinlust" onder Overveen in dato 15 - II3 - 18-60 10 f11Zoon van den Heer G. D. van der Vliet en diens echtgenoote Jkvr. A. E. J. Goll van Franckenstein. Bij besch. v. d. arr. rb. te Haar lem d.d. 20 Sept. 1870 verkreeg hij vergunning aan zijn voornaam Tan dien van Gerard te doen voorafgaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 159