februari-maart 17. t Mejuffrouw H. van Lennep te Heemstede, oud-direc trice van het Emma-Kinder ziekenhuis te Amsterdam. 19. f De heer H. S. M. van Wickevoort Crommelin te 's-Gravenhage, oud-hoofdredacteur der O.H.C. 20. De heer R. G. Rijkens, oud-burgemeester van Velsen, is 80 jaar. 22. Dr Tjebbo Franken is 25 jaar arts. 23. Het eerste bedrijfsappel wordt in ons land gehouden in de werkplaats van de N.V. Holland Nautic aan den Spaarndammerweg. 24. Het Kiescollege van gemachtigden der Nederlandsch Hervormde gemeente wordt bij stemming wedder voor 10 jaar gehand haafd. 25. t De heer W. Ch. van Daalen, oud-voorzitter van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius". 27. In verband met de heerschende felle koude worden in de J. P. Coenschool en in de scholen aan de Wilgenstraat, het van Zeggelenplein, Leidscheplein, de Bakkerstraat alsmede in de Vleeschhal kachels geplaatst, waarbij het publiek zich kan verwarmen. 28. t De 8-jarige A. J. Wassenberg, wonende in de van der Duynstraat, wordt overreden door een generatorwagen en gedood. MAART 1Bepaald is, dat de parken en plantsoenen bestemd worden voor het bebouwen met groenten en aardappelen, evenals dit in het vorig jaar is bepaald. 2. f De heer H. Daudey, oud-commandant van de Haar- lemsche brandweer. De laatste tram moet des avonds te 11 uur in de remise zijn teruggekeerd. De burgemeester besluit ten laste der gemeente een lee ning aan te gaan van 2.500.000,- tegen een rente van 3V2(zie 12 Maart). De heer J. A. L. Doyer ontvangt eervol ontslag als hoofd - 123 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 169