APRIL-MEI politie en hoofd van de hondenbrigade, is 25 jaar in dienst der gemeente. De heer H. E. Knappert te Bussum, oud gemeente-archi varis te Haarlem, is 70 jaar. 27. De heer B. Hagen, inspecteur van politie te Heemstede, is benoemd tot district-commandant voor de prijsbeheer- sching te Groningen (zie 15 Juli). 28. In de Vleeschhal wordt een tentoonstelling gehouden van het Duitsche boek. 29. Dr F. J. Los alhier, emeritus-predikant der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Amsterdam, is voor 50 jaar gepromo veerd aan de Rijks-Universiteit te Leiden tot doctor in de theologie (zie 21 October). 30. De heer J. de Jonge, directeur der Strafgevangenis alhier, is in gelijke functie benoemd te Rotterdam. Hij wordt opgevolgd door den heer J. Hoogland, directeur van het Huis van Bewaring te Utrecht. MEI 1. f De heer G. Spaan, oud-ondercommandant van de Haarlemsche Brandweer en oud-boekhouder der Gemeente lijke Duinwaterleiding. De heer J. J. Booda, vroeger koster van het kerkgebouw der £evendedag-Baptisten aan de Parklaan. Tot burgemeester van Alkmaar is benoemd de heer B. A. van der Sluys te Overveen. De burgemeester trekt zijn op 29 April 1941 uitgevaar digd algemeen voorschrift van politie in en bepaalt, dat meisjes beneden den leeftijd van 18 jaren zich na 9 uur des avonds niet in café's mogen ophouden. 2. De Oprechte Haarlemsche Courant en het HaarlemsDagblad verschijnen voor het laatst. Met ingang van 4 Mei d.a.v. wordt de Haarlemsche Courant uitgegeven, zijnde een voort zetting van beide bladen, met aanduiding van den loo penden jaargang der O.H.C.. (287ste jaargang no. 285). Als directeuren treden op de heeren Ph. A. Mees en P. W. Peereboom. De nieuwe redactie bestaat uit de - 128 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 174