- 13° - MEI schouwburg aan den Jansweg aan te koopen voor een bedrag van 52.000,- met het doel dit gebpuw weder tot schouwburg in te richten en te verhuren aan de Ned. Duitsche Kuituur gemeenschap. Voor de Stadsbibliotheek en Leeszaal wordt een legaat van wijlen den heer J. A. J. Sybrandi, bestaande uit boeken, aanvaard. 19. Aan de Brouwerskade brandt een meubelfabriek uit. f De heer T. de Wal, bestuurslid van de Kaatsclub Frisia 20. De Haarlemsche Handelsvereeniging bestaat 50 jaar. Benoemd tot hoofd-commissaris van Politie te Rotterdam de heer J. J. Boelstra te Aerdenhout. De burgemeester besluit een bedrag van f 50.000,- be schikbaar te stellen voor het uitbaggeren van grachten, waarvoor in de eerste plaats in aanmerking' komen de Leidschevaart, 'ijlsingelKinderhuissingel en Nieuwe Gracht. 21. Benoemd tot mede-dirigent van het Residentie-orkest te 's-Gravenhage, de heer Toon Verhey, dirigent van de Haarlemsche Orkestvereeniging. 22. De heer H. J. Becker, leeraar in de Hebreeuwsche taal aan het gymnasium alhier, promoveert aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. De burgemeester verhoogt het crediet van f 3875,- dat de gemeenteraad op 12 Februari 1941 verleende ten behoeve der restauratie van het orgel in de Groote Kerk, met 36°-■ 24. f De heer H. Uittenbosch, dirigent van het Christelijk Gereformeerd Kerkkoor. 27. f De heer P. Kion, oud-hoofd eener openbare lagere school, voorts lid van den Reclasseeringsraad en adjunct directeur van het Medisch-Maatschappelijk Consultatie-bureau voor Alcoholisme te Haarlem en Omstreken. f Ds A. P. Barendregt te Muntendam, vroeger voor ganger der Baptisten-gemeente te Haarlem. 29. De heer P. J. Jongejan neemt afscheid als hoofd van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 176