SEPTEMBER voorwaarden voor levering van gas- en electriciteit een nieuw artikel toe te voegen, waarbij bepaald wordt, dat bij overtreding der voorschriften betreffende het verduiste ren de toevoer kan worden afgesloten. In het Frans Halsmuseum is de Haarlemsche School voor Kunstnijverheid officieel geopend. 8. f De 38-jarige tramconducteur J. van Emmerik alhier, valt bij Sloterdijk uit de tram, waarbij hij zoo ernstig wordt verwond, dat hij drie dagen daarna overlijdt. 11. f Mevrouw L. G. Vandervelden-Vijgh {Ellen Russe) te Bloemendaal, bekend letterkundige. 12. f De heer W. J. Voet, bekend juwelier. f De heer P. Mijksenaar, penningmeester van de Letter lievende Vereeniging „J. J. Cremer De heer T. van Leeuwen, wagenvoerder bij de N-Z-H. T.M. is 40 jaar in dienst bij deze maatschappij. De collecte te Haarlem en Bloemendaal gehouden ten bate der bestrijding van de t.b.c. brengt 6300,- op. 13. In het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond wordt een Steden-wedstrijd Kegelen gehouden. Hieraan nemen deel Alkmaar, Amsterdam, Delft; s-GravenhageHaarlem, Leiden, Rotterdam en Utrecht. Ter besparing van stroom, besluit de directie der N.Z.H. tot beperking van de dienstregeling op Zondag. Ook wordt de busdienst Haarlem-Bloemendaal opgeheven, (zie 1 October). In de R.K. Kerk aan den Kleverparkweg wordt het 40- jarig bestaan herdacht van de parochie het Allerheiligst Hart van Jezus. f Mejuffrouw D. Beijnes, presidente van de Vereeniging voor bedevaarten naar Lourdes en bestuurslid van het woon wagenliefdewerk. 14. Tot dirigent van de Haarlemsche Orkestvereeniging is be noemd de heer Arend Koole te Amsterdam. 18. De heer Piet Köhler, tooneelspeler, die 28 Augustus j.l. zijn 7osten verjaardag herdacht, wordt in een voorstel ling in het Rembrandttheater gehuldigd. - 138 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 184