- i39 - SEPTEMBER-OCTOBER De burgemeester besluit voor het verplaatsen van een vetvanger in het rioolstelsel van het Openbaar Slachthuis een bedrag beschikbaar te stellen van 3000,-..Verder besluit hij tot intrekking van het gemeenteraadsbesluit van 20 November 1940, waarbij een crediet van/ 13.000, was beschikbaar gesteld voor de verplaatsing van de Stads-Apotheek naar het Nassauplein 2. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge opend van het Hulpwerk beeldende Kunst, georganiseerd door den Nederlandschen Volksdienst. iq Het Noord-Hollandsch Tooneel, ond er leiding van den heer Jan C. de Vos, geeft de eerste voorstelling in den Stads schouwburg. 20 In de Begijnehofkapel der Gereformeerde Kerk in Hersteld Ver band wordt een orgel in gebruik genomen. In het gemeentelijk Concertgebouw wordt een nationaal Aap- concours gehouden. 21. t De heer P. A. Leupen, lid der Firma Weduwe J. Leupen. 22. Een bomaanval op het gemeentelijk gasbedrijf. De gasvoor- ziening wordt tijdelijk beperkt. 25. t De heer P Tichelaar, een bekende persoonlijkheid in de personeelsorganisaties der posterijen. De burgemeester besluit te verklaren, dat de uitbreiding van het leerplan der R. Katholieke Industrie- en Huishoud school voor meisjes met onderwijs in lichamelijke opvoeding noodig is. 26 Op de Groote Markt wordt een bijeenkomst gehouden ter herdenking van het 8-jarig bestaan van den Nationalen Jeugdstorm. 2Q Ir B. Wigersma te Heemstede, benoemd tot docent m de wijsbegeerte aan de Technische Hoogeschool te Delft, aanvaardt zijn ambt. OCTOBER 1. De laatste tram van de Stadslijn moet 's avonds te half elf in de remise teruggekeerd zijn. (zie 14 October).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 185