OCTOBER De Br ockway bussen rijden van heden af van den Vergierde- weg tot het Station. 2. f De 30-jarige J. M. Gerritsen wordt op den Burgwal het slachtoffer van een aanval, daar hij in de duisternis wordt neergeschoten. 4- In de Paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt wordt het feit herdacht, dat een eeuw geleden de eerste steen werd ge legd van genoemd kerkgebouw. (De Kerkconsecratie zal in 1944 worden herdacht). 6. f De heer H. Bijkerk, oud-hoofd der Christelijke school aan de Bakenessergracht, oud-voorzitter van het college van Ouderlingen der Nederlandsch Hervormde gemeente alhier en lid van het Provinciaal Kerkbestuur. 11. De heer H. Bremer, proponent alhier, doet zijn intrede als predikant der Doopsgezinde gemeente te Oudebiltzijl. t De heer P. van Thiel, oud-meubelfabrikant en een vooraanstaande persoonlijkheid in het kerkelijk leven van de Oud-Katholieke Kerk. 13. Leerlingen van de Centrale Scholen worden op initiatief van het Nederlandsch Arbeidsfront in de gelegenheid gesteld verschillende bedrijven en fabrieken te bezichtigen. Naar aanleiding van nieuwe bepalingen betreffende sociale herzieningen voor kellners, houdt het Neder landsch Arbeidsfront een nachtvergadering in het gemeente lijk Concertgebouw. 14. t Professor Dr F. W. A. Korff te Leiden, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. Oud-predikant der Neder landsch Hervormde gemeente te Heemstede. De directie der N.Z.H. besluit het rooken in de trams en ook op de balcons te verbieden, zulks met het oog op het brandgevaar in de steeds overvolle trams in deze tijden. 15. De burgemeester besluit de perceelen Pol 1 en Kerklaan 29 te Spaarndam te verkoopen voor 17.940,- aan den heer C. H. W. van Heusden, arts. 16. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Haarlem- sche Z^ern- en Poloclub „De Waterrattenwordt de heer W. - 140

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 186