- H1 - OCTOBER H. Brouwer, medisch-adviseur, benoemd tot eerelid. f De heer E. E. Stoel te Bloemendaal, makelaar. 17. De Stichting Winterhulp houdt de eerste van de voorge nomen zes eenpansmaaltijden in dit seizoen, in het ge meentelijk Concertgebouw. Ds L. de Haan, voorganger bij de Baptisten gemeente alhier neemt het op hem uitgebracht beroep naar Muntendam aan. Daar op 12 October j.l. te Aerdenhout in een opslagplaats van de Duitsche Weermacht brandstichting is gepleegd door onbekend gebleven daders, heeft de Commissaris voor de Veiligheid als represaille-maatregel gelast, dat de be woners van Aerdenhout zich gedurende vier weken na 8 uur n.m. niet meer in de openlucht mogen begeven. Dit verbod geldt niet voor leden der N.S.B. en Rijks-Duitschers (zie 25 October en 3 November). 18. De Voetbalclub Heemstede-Berkenrode Combinatiete Heem stede bestaat 40 jaar. De JMederlandsche Voetbalbond biedt haar een bondsvlag aan. De heer C. B. Th. Enklaar doet zijn intrede als hulp prediker der Mederlandsch Hervormde gemeente te Haarlem, ten dienste van het jeugdwerk. Mevrouw E. W. K. R. Tierie-Hogerzëil, een bekend schrijfster, is 70 jaar. 19. De burgemeester heeft als plaatselijk leider der_ luchtbe scherming bepaald, dat de zolders of bovenste verdiepingen van openbare- en particuliere gebouwen, enz. moeten worden opgeruimd, teneinde brand te voorkomen. Voorts bepaalt de burgemeester aan het Ambtenaren reglement van 1934 een artikel toe te voegen, waarbij een ambtenaar verplicht is, zich, zoolang hij zich nog in dienstgebouwen of op daarbij behoorende terreinen be vindt, te onderwerpen aan een door het bevoegd gezag gelast onderzoek aan zijn lichaam of zijn kleeding, of van zijn aldaar aanwezige eigendommen. De Bisschop van Haarlem heeft een commissie ingesteld tot welke kerkbesturen, gestichten en kloosters zich kun nen wenden om advies en hulp in geval van een evacu atie.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 187