21. f Dr F. J. Los, emeritus-predikant der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Amsterdam, wonende te Haarlem. 22. f Dr C. J. C. Burkens te Meppel, vroeger geneesheer directeur van de Stichtingen voor lijders {essen) aan vallende ziekte, Meerenhosch te Heemstede en Bethesda Sarepta te Haar lem. Het gemeentelijk politiecorps wordt uitgebreid met 30 man, die hun opleiding hebben gehad te Schalkhaar. 23. f De heer J. H. W. Habermehl, oud-onderwijzer aan de Rijksleerschool en een ijveraar voor het geven van onderwijs aan zieke kinderen. 25. Daar in de afgeloopen week te Bloemendaal verschillende kabels van de Duitsche Weermacht zijn doorgesneden, heeft de Commissaris-generaal voor de veiligheid als represaillemaatregel gelast, dat alle kabels van Bloemen daal gedurende acht weken door de inwoners moeten worden bewaakt en dat dezen gedurende twaalf weken zich des avonds na 8 uur niet buitenshuis mogen bevin den. Bovendien is aan de gemeente een boete opgelegd van één millioen gulden. (Zie 3 November.) t De heer Jan van Dommelen te Santpoort, tooneel- speler. Eervol ontslag verleend aan den heer J. Hop, leeraar aan de H.B. S. A met dankbetuiging voor de langdurige dien sten aan de gemeente bewezen. 27. f Bij een luchtaanval in de omgeving van het Gemeen telijk gasbedrijf wordt de 36-jarige 2e machinist G. C. Paap gedood, terwijl vier andere personen worden gewond. Vele ruiten in de omgeving worden vernield of be schadigd. 28. Op het Wilsonsplein zijn eenige kermisvermakelijkheden opgesteld. J De heer R. Harkema te Overveen, een bekende per soonlijkheid in handelskringen op het gebied van land bouw- en zuivelproducten en bestuurslid van de Neder landsch Jaarbeurs. 30. f De 17-jarige scholier A. van Berkum geraakt op de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 188