OCTOBER-NOVEMBER Groote Markt onder een rijdende tram en overlijdt na twee dagen aan de bekomen wonden. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Heemstede heeft be noemd tot lid der Commissie ter behartiging van de belangen der zeevarenden den heer D. van Berge. 31. Gau-Inspecteur W. Unger, Beauftragte van den Rijks commissaris in Noordholland, legt zijn functie neer in verband met zijn benoeming tot leider van de Hitier Jugend in Mecklenburg. De Nationale Jeugdstorm van Noordholland (behalve uit Amsterdam) houdt op de Gedempte Oude Gracht een samenkomst voor de installatie van een aantal nieuwe leden. De heer L. M. Geers, halte-chef bij de N.Z.H. en oud- gemeenteraadslid van Zandvoort, verlaat zijn dienst wegens het bereiken van den pensioen-gerechtigden leeftijd. NOVEMBER 1De heer A. J. van Looy, chef van de afdeeling plaatdruk kerij bij de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen herdenkt zijn gouden jubileum. Mr M. A. Stufkens, griffier der provincie Noordholland, verlaat den provincialen dienst. 3. Jhr Mr Dr B. van den Brandeler, Kantonrechter te Hoorn is in gelijk ambt te Haarlem benoemd. Op 11 November d.a.v. wordt hij in zijn nieuw ambt geïnstal leerd. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat de Commis saris voor de Veiligheid, den represaille-maatregel van 17 October j.l. voor de bewoners van Aerdenhout heeft opgeheven, daar de dader is gevat, (zie 14 November). 5. Ds H. J. Drost, predikant bij de Nederlandsch Hervormde gemeente te Schoten (burgerlijk Haarlem) wordt te 's-Gra- venhage beroepen en neemt dit beroep aan. 7. Ds V. Roos te Santpoort, emeritus-predikant der Neder landsch Hervormde kerk bij de provinciale Z^en^zen in - 143 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 189