- 144 - NOVEMBER Noordholland (te Santpoort en Bakkum) herdenkt zijn gosten verjaardag. t De 25-jarige mejuffrouw C. Ris, Deiistraat 60, valt in de bocht Kennemerstraat-Frans Halsstraat uit de bij wagen van de tram en overlijdt tijdens haar overbrenging naar het ziekenhuis aan de gevolgen van dien val. f De heer G. A. Degenaar te Zeist, oud-hoofdinspecteur van Openbare Werken te dezer stede. 8. Ds H. J. Plaggemars, predikant bij de Nederlandsch Hervormde gemeente te Hansweert wordt beroepen te Spaarn- dam (vacature Ds A. Snethlage) en neemt dit beroep aan. 9. f De heer A. van EkeRen, oud-hoofd eener lagere school, t De heer W. R. A. Slicher, generaal-majoor der Genie b.d. 11. f Prof. Dr A. H. Blaauw te Oosterbeek, hoogleeraar aan de landbouw-hoogeschool te Wageningen en vroeger leeraar aan het gymnasium en de meisjes H.B.S. te dezer stede. 13. f Deken A. J. C. Melchers, pastoor der St. Joseph- parochie aan de Jansstraat. Benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke Avond school voor Nijverheidsonderwijs de heer H. van Lienden, zulks te rekenen van 1 October j.l. af. 14. Evenals in andere plaatsen wordt ook te Haarlem „de Dag der politiegehouden. Het programma vermeldt een collecte voor Winterhulp, een concert op de Groote Markt, een défilé langs het bordes van het stadhuis en een demonstratie met politiehonden op het terrein van H.F.C. De genoemde collecte brengt f 1100,- op. In het Frans Halsmuseum wordt een groepstentoonstelling gehouden door het teekencollege „Kunst zij ons Doel" In de Streek Haarlem worden vrij groote militaire ma noeuvres gehouden, welke worden bijgewoond door den Wehrmachtsbefehlshaber in den Niederlanden, General der Flieger Fr. Christiansen. Ter herdenking van den 8osten verjaardag van Gerhart Hauptmann geeft het „Noord-Hollandsch Tooneeleen voor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 190