NOVEMBER, stelling, getiteld Rose Berndin de Stadsschouwburg aan het Wilsonsplein (zie 23 November). De voetbalclub „Bloemendaal" houdt ter gelegenheid van zijn 40-jarig bestaan een receptie; de Nederlandsche voet balbond biedt haar een clubvlag aan. De ingetrokken represaille-maatregel van 17 October j.l. voor de bewoners van Aerdenhout wordt thans weder van kracht en luidt nu o.a. als volgt: ie De door den brand veroorzaakte kosten komen voor rekening van de gemeente Bloemendaal; 2e. Alsnog door de Ortskommandantur aan te wijzen opslagplaatsen van de Duitsche weermacht zullen voor den duur van 8 weken worden bewaakt; 3e. De tijd, waarin men zich niet in de open lucht mag bevinden wordt voor Aerdenhout vervroegd van 24 uur tot 20 uur, zulks voor den tijd van vier weken. Het verbod om zich van 20 tot 24 uur in de open lucht op te houden geldt niet voor Rijksduitschers en de leden der N.S.B. en is evenmin van toepassing op buiten de gemeente wonend personeel. In verband met een schrijven van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche £aken, verleent de burgemeester, te rekenen van 1 September 1941 aan het actieve politie-personeel beneden den rang van com mies, alsmede te rekenen van 1 April 1942 aan het «ad ministratieve politiepersoneel beneden den rang van com missaris een tijdelijke toelage van 5 ten 100 der bruto- bezoldiging voor het derven van vergoeding voor het verrichten van overwerk. 16. Van heden af zullen twee postbestellingen per dag ge schieden in plaats van drie. 17. Mr C. G. Bijleveld, benoemd tot tuchtrechter in dit arrondissement, houdt zijn eerste zitting. Aan den heer M. W. Vroom wordt met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer der Mr J. H. Tielschool als gevolg der daling van het aantal leerlingen dier school. 18. t De heer N. W. van Walen te Heemstede, vertegen- - 145

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 191