- 146 - NOVEMBER woordiger derTechnische In- en Exportmaatschappij „Bien- faitte Aerdenhout. 20. De heer Anton Strikkers herdenkt zijn zilveren jubi- leum bij de Haarlemsche Orkestvereeniging. 21. De Vereeniging van Ouderlingen der Nederlandsch Hervormde Kerk houdt te dezer stede in de Groote Kerk een regionale vergadering, waaraan ruim 100 ouderlingen deelnemen. 22. De Roomsch-Katholieke Reclasseeringsvereeniging, die op 27 November a.s. 25 jaar bestaat, herdenkt dit jubileum in besloten kring. De N.S.B.A.P. en de N.S.B. houden in het gemeentelijk Concertgebouw een vormingsdag voor functionarissen uit de provincie. 23. De afdeeling Haarlem van de Nederlandsch Duitsche Kui tuurgemeenschap houdt een bijeenkomst ter gelegenheid van den 8osten verjaardag van Gerhart Hauptmann. 25. De burgemeester stelt ƒ5000,- beschikbaar voor het herbestraten van een gedeelte van het terrein van het Openbaar Slachthuis. 26. De burgemeester bepaalt met het oog op het steeds nijpen der te kort aan woningen, dat alle vrij komende woningen moeten worden aangegeven ter gemeente-secretarie. Bij het niet opvolgen dezer bepaling wordt verhuisvergun- ning of de aansluiting van gas, electriciteit geweigerd. De waarnemend burgemeester van Heemstede heeft den heer A. Jackson, tijdelijk ambtenaar ter gemeente-secre tarie, belast met zijn vertegenwoordiging inzake onder- wijsaangelegenheden en gemeentelijke sociale zaken. 27. f In de Noordertuindorplaan wordt de 30-jarige mejuf frouw J. van der Reep-Mlynczak door een 19-jarig persoon aangevallen met een mes en overlijdt kort daarop. In verband met toenemend vlektyphusgevaar stelt de burge meester 4100,- beschikbaar voor het maken en inrich ten van een ontluizingsinrichting voor mannelijke en vrouwelijke personenalsmede van een heetelucht-ontsmettingsoven. Beide inrichtingen zullen gevestigd worden in het voormalige schoolgebouw gevestigd in de Sophiastraat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 192