- 147 - NOVEMBER-DECEMBER Aan de heer D. H. Querner wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Prins Hendrik- school met ingang van 16 November j.l. 28. De Nationale Jeugdstorm houdt in het Streekkwartier aan het Spaarne een St. Nicolaasmarkt. De burgemeester stelt een nieuwe verordening vast op de heffing en invordering van rechten voor afzondering, ver pleging, onderzoek en vervoer, als bedoeld in artikel 21 der Besmettelijke Ziektenwet (Stbl. 1928, no. 265 V). 30. Das deutsche Theater in den Niederlanden geeft de eerste voorstelling te dezer stede in den Stadsschouwburg. In de vergadering van den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk alhier worden plannen meegedeeld over het beroepen van een 5en predikant, alsmede over de stichting van een 5e kerk ten noorden van de Jan Gij zenvaart. De vergade ring verklaart in beginsel met deze plannen accoord te gaan. f De heer H. M. F. G. Savrij, bekend kunstschilder. L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te IJmuiden bestaat 100 jaar. Met evacuatie van inwoners van de kustplaatsen Zand- voort (met gedeeltelijk Bentveld) en Velsen (met IJmui den) is een aanvang gemaakt, alsmede met het sloopen van verschillende gebouwen, huizen, enz. voor militaire doeleinden in verband met den oorlogstoestand (zie 1 December) Aan den heer J. Vader wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als directeur van den gemeentelijken dienst der werkloosheidsbestrijding met ingang van 1 Januari a.s., onder dankbetuiging voor de langdurige en toegewijde diensten aan de gemeente bewezen. DECEMBER 1. Op het carillon der Groote Kerk zijn nieuwe liederen aan gebracht. Het speelt nu op het heele uur een strijdlied der N.S.B., op het halve uur „Hou Zee" van Brands Buys en op de kwartieren fragmenten uit Hollands Vlag". Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 193