- 149 - DECEMBER December j.l. in de avonduren twee leden van de Duit- sche Weermacht op twee verschillende plaatsen in Haar lem door tot nu toe onbekende daders in het water ge duwd. In verband hiermede heeft de Generalkommissar für das Sicherheitswesen verschillende represaille maat regelen voor de inwoners bevolen, als het zich na 6 uur n.m. niet op straat mogen bevinden; sluiting van restau rants en café's te 17.30 uur; van 6 uur n.m. af beperkt verkeer van de openbare plaatselijke vervoermiddelen ten behoeve der weermacht; voor personen, die bij de weermacht werken en Rijksduitschers. Voorts voorloopig voor 4 weken moet door de inwoners een patrouille- dienst langs de wateren van 17 uur tot 8 uur worden Mr T- I- Ferf te Heemstede wordt door de Arrondisse- ments-rechtbank te Haarlem bëedigd als advocaat en procureur. q. De heer-K. A. Oskam, hulpprediker der Nederlandsch Hervormde gemeente te Spaarndam neemt het beroep als pre dikant te Sloten (Fr.) aan. De heer G. J. Sleutelberg promoveert aan de 1 echniscne Hoogeschoo 'l te Delft cum laude tot doctor in de Technische Wetenschappen. 10. In het Deutsche Opernhaus te Berlijn wordt de eerste op voering gegeven van Hans Ebert „Hille Babbe, de heks van Haarlem" Ds L. de Haan, voorganger van de Baptistengemeente te Haarlem neemt het beroep naar Noordbergum aan. Tot notabelen der Nederlandsch Hervormde gemeente te Heem stede worden benoemd de heeren G. H. Onstein, Jag. Strop en Mr M. A. Stufkens. Een belangstellend lid der voornoemde gemeente schenkt 500,- voor bestrijding der tocht en verbetering der ver warming in de Kapel Nieuw Vredenhof. 12 De heer H D. Tjeenk Willink, directeur der Uitgevers Maatschappij H. D. Tjeenk Willink en herdenkt zijn 70sten verjaardag. De burgemeester keurt de rekening en verantwoording

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 195