DECEMBER goed over het tijdvak i Januari tot en met 31 Augustus 1942, ingediend door de thans opgeheven Commissie voor Schoolk.leed.ing tot een bedrag van 4.044,44 en stelt het gemeentelijk subsidie voor genoemd tijdvak vast op 4.009.44. 14. De burgemeester besluit het getal opcenten op de hoofd som der personeele belasting van 195 op te voeren tot 200. 15. De Vischmarkt wordt weer in gebruik gesteld, doch uit sluitend voor handelaren, waar dezen hun visch kunnen betrekken, die zij alleen aan winkeliers en venters in visch mogen verkoopen. De heer G. Gerbranda alhier, houtvester, is benoemd tot inspecteur van het Staatsboschbeheer. 16. f De heer P. den Hartogh, bekend middenstander en oud-ouderling der Nederduitsch Hervormde gemeente te Haar lem. Beroepen tot predikant bij de Baptistengemeente alhier Ds G. Vegter te Stavoren. Deze bedankt voor dit beroep. 17. Aan den heer P. J. ter Pleqt wordt op zijn verzoek eer vol ontslag verleend met ingang van 1 Februari 1943 als landmeter van het Kadaster te Haarlem. 18. Op het Plein botst een tram, uit Heemstede komende, tegen een tram uit Amsterdam, waardoor 5 reizigers licht gewond worden. 19. De burgemeester stelt een bedrag van 2000,- beschik baar voor de verbouwing van de motorveerpont voor het Noorder Buitenspaarne, zoodat deze geschikt zal zijn voor de bediening met handkracht. f De heer P. Dekker, bouwkundige. In de vergadering der afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur wordt het overlijden herdacht van den heer Jos. M. J. Braam (zie 7 Juni). Als bestuursleden worden herkozen de heeren J. F. Ch. Dix en C. Kapitein en in de vacature, Jos. M. J. Braam de heer A. Braam. Tot voorzitter wordt gekozen de heer J. F. Ch. Dix. 20. In den Stadsschouwburg wordt een vergadering gehouden - 150 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 196